Ucz się pod egzamin

Ucz się pod egzamin
Ucz się pod egzamin
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

10. Ucz się pod egzamin

Ucz się tak, jak będzie wyglądał konkretny egzamin np. jeżeli będzie pisemny (takich egzaminów jest około 90%, przynajmniej na mojej uczelni) to stawiaj sobie pytania i odpowiadaj pisemnie na nie, tak jak pisałem o tym wcześniej. Pamiętaj, aby robić to na czas razem z wykorzystaniem zegarka. Jeżeli będą pytania opisowe, to twórz sobie takie egzaminy do nauki. Jeżeli będzie test, to rozwiązuj test z zeszłorocznego kolokwium lub poszukaj testu w sieci np. na testwiedzy.pl.

Będą zadania do liczenia? To rób takie zadania. Będzie prezentacja w Power Poincie? To stwórz taką i staraj się ją omówić i przećwiczyć. Jeżeli będzie egzamin ustny to poproś kogoś, by Cię przepytał. Przygotuj mu listę pytań z odpowiedziami, a potem zróbcie symulację egzaminu ustnego.

11. Komputer musi być wyłączony

Wyłącz komputer podczas uczenia się (o ile to możliwe, bo może jest Ci on niezbędny do nauki). Ja jestem zwolennikiem uczenia się z papierowych notatek, można je wziąć w dowolne miejsce i w spokoju czytać. Można nimi rzucać i robić wszystko co się chce, bez obawy o zniszczenie drogiego sprzętu. Jak czytasz z tradycyjnych kartek, to nie przeszkadza Ci Facebook, nowe maile, GG lub inne komunikatory oraz nie wchodzisz co chwilę na różne portale ze śmiesznymi obrazkami. Takie coś możesz robić podczas tej dłuższej przerwy. Lepiej jest notatki wydrukować lub skserować, niż czytać je z komputera.

Jeżeli szukasz więcej informacji na temat szybkiej i efektywnej nauki to polecam ci ebook Szybka nauka – praktyczne ćwiczenia Pawła Sygnowskiego, w którym znajdziesz 93 specjalne ćwiczenia, dzięki którym nauka nie będzie sprawiać Ci problemów.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji:

About