Laboratorium wzorcujące

Laboratorium wzorcujące
Laboratorium wzorcujące
1 vote, 3.00 avg. rating (53% score)

laboratorium-wzorcujace-2Laboratorium wzorcujące bada oprzyrządowanie w celu ustalenia jakości, przydatności i stanu przyrządu do wykonywania pomiaru. Istotne, aby w trakcie procedury wzorcowania, została zachowana tak zwana spójność pomiarowa, czyli ciąg odniesienia do wzorca zarówno krajowego, jak i międzynarodowego.

Wymagania stawiane przed procesem wzorcowania

Proces wzorcowania powinien odbywać się we właściwych warunkach określonych ściśle w normach. Również czas wykonania wzorcowania powinien być zgodny z zaleceniami. Przyrząd pomiarowy i wzorzec muszą zostać do siebie odpowiednio dopasowane.

Jak często przeprowadzać wzorcowanie?

Wzorcowanie danego urządzenia pomiarowego należy przeprowadzać tak długo, jak długo wykorzystujemy je do celów użytkowych. Jeżeli chodzi o odstępy czasu to określa je kierownik danej jednostki. To on decyduje o intensywności wzorcowania w oparciu o własne doświadczenie oraz o zalecenia podane przez producenta sprzętu. Najczęściej przyrządy wzorcuje się nie rzadziej niż co pół roku, a jeżeli pracują one w trudnych warunkach, to nawet częściej.

………
– hologramy naklejki
– legitymacja studencka naklejka
– trening stylu myślenia warszawa mokotów
– kwalifikowanie technologii spawania
– lab test badania węgla
– szkolenia iso 50001
– studia podyplomowe edukacja wczesnoszkolna kraków
– studia podyplomowe język angielski kraków
– studia podyplomowe zarządzanie oświatą kraków
– hologram els wrocław

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji:

About