potyczki matematyczne czechy

potyczki matematyczne czechy
potyczki matematyczne czechy
1 vote, 10.00 avg. rating (88% score)

rp_nauka113.jpgŻycie codzienne obfituje w wiele wydarzeń wywołujących stres, który nie tylko wpływa negatywnie na nasze samopoczucie, ale może doprowadzić do załamania nerwowego lub depresji.

Sytuacji stresujących nie da się uniknąć, a czy można sobie z nimi radzić? Nie każdy to potrafi, dlatego potrzebna jest edukacja na temat radzenia sobie ze stresem. Psychologia podaje szereg metod, począwszy od relaksacyjnych, poprzez naukę asertywności i rozwiązywania konfliktów aż po techniki terapeutyczne ukierunkowane na zwalczanie skutków przewlekłego stresu.

Dobrze realizowana edukacja psychologiczna dla osób w różnym wieku pozwala im zrozumieć siebie, poznać swoje reakcje w różnych sytuacjach, nauczyć się budować prawidłowe relacje z innymi ludźmi. Edukacja taka uczy też organizacji czasu pracy i wypoczynku.

Podobny cel ma edukacja prozdrowotna, wiadomo bowiem, ze stres może być przyczyną wielu chorób somatycznych. Odporność na stres może być więc wzmacniana przez odpowiednią dietę, ćwiczenia fizyczne lub oddechowe.

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji:

1 Comment

  1. tłumacz przysięgły katowice

    Negatywnie oceniam ten artykul.

About